Ranczo Winiec PL EN DE
Strona głównaNasza ofertaAtrakcjeO nasLokalizacjaOkoliceGaleriaAktualnościKontakt
O bieganiu…Tu i tam…Galeria
Mazury - Cud Natury !
2011-01-04
Również zimą ! Bo takiej zimy jak u nas nie znajdziecie nigdzie, z wyjątkiem samych gór. Więc jeśli nie jedziecie na ferie w góry, zapraszamy do nas - na Mazury ! Żałować nie będziecie...


Winiec i okolice

2011-11-07 / wyświetleń - 13851

Ranczo Winiec     Dzięki połączeniu jeziora Bartężek - zbudowanym jeszcze przez Niemców - kanałem Duckim z jeziorem Ruda Woda, z naszego pomostu można spłynąć kajakiem do Małdyt, a stamtąd już słynnym kanałem Ostródzko-Elbląskim wprost do… samego morza (ok. 80 km szlaku wodnego). Można też skierować się na południe i poprzez śluzę w Miłomłynie oraz Ostródę popłynąć do Iławy na wody najdłuższego jeziora w Polsce – czyli Jezioraku. Słowem, żeglarski raj… Poza tym, na pobicie wciąż czeka ubiegłoroczny rekord dziennego połowu z naszego pomostu – czyli 33 ryby, jak również wielkości złowionego tutaj szczupaka (52 cm długości ).

Ranczo Winiec     Tuż za płotem Rancza Winiec rozpościera się ogromny kompleks leśny, w którym napotkanie sarny, jelenia bądź też dzika zdarza się naprawdę często, zaś widok kołujących nisko nad ziemią jastrzębi oraz myszołowów nikogo tutaj nie dziwi. O wszechobecnych w tej okolicy bocianach już nie wspominając… Przy odrobinie szczęścia można też zobaczyć królującego wśród ptactwa tych terenów, orła bielika. Z kolei jesienią, w czasie grzybobrania trzeba wybierać się do lasu z kubłami, żeby zdołać pozbierać wszystkie borowiki, prawdziwki, gąski, opieńki czy maślaki…

Ranczo Winiec     Przepiękne trasy rowerowe o zróżnicowanej długości i stopniu trudności („toskańskie” pagórki okolic Wińca…) to jedna z największych atrakcji naszej okolicy, którą uzupełnia również położony nieopodal, zaprzyjaźniony ośrodek jazdy konnej. W pełni usatysfakcjonowani powinni być również amatorzy nordic walking oraz turystyki pieszej.

     Zima na tych terenach jest zwykle śnieżna i mroźna, a jezioro Bartężek skuwa gruba warstwa lodu, w którym wiercą przeręble liczni wędkarze. Łyżwy, rowery, sanie i kuligi, a zwłaszcza narty biegowe należą do największych, zimowych atrakcji tej części Mazur Zachodnich.Ranczo Winiec poleca:

Polecamy Pokoje Gościnne Kolibecka Polecamy Gościniec Drumlin Polecamy Żeglugę Ostródzko-Elbląską

Projekt i wykonanie - SiPRO